1. Ana Sayfa
  2. Kurabiye Tarifleri
  3. Sağlıklı Atıştırmalık Çıtır Fasulye Krakeri
Trendlerdeki Yazı

Sağlıklı Atıştırmalık Çıtır Fasulye Krakeri

featured

Fasulyeden kraker mi olurmuş dediğinizi duyar gibiyim. Önyargılarınızı yıkmak için; Sağlıklı atıştırmalık çıtır fasulye krakeri efsane bir alternatif olmaya geliyor. Film izlerken ya da sevdiklerinizle oturup sohbet ederken hep eliniz abur cuburlara gidiyorsa ve bunu önlemek istiyorsanız; fasulyenin birde bu halini deneyin derim. Fasulyeden beklenmeyen bir performans sergileyip herkesi hayretler içinde bırakmaya geliyor. Hazırsanız hemen tarife geçelim, ne dersiniz ?

Önerilen Yazı
Haşhaşlı İncir Uyutması Tarifi Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı Atıştırmalık Çıtır Fasulye Krakeri

Farklı lezzetler aramak isteyenler, sağlıklı atıştırmalık alternatifi isteyenler buraya gelin. Haydi sizde çıtır fasulye krakerini deneyin.

Kişi Sayısı6
Hazırlık Süresi30 dk
Pişirme Süresi10 dk
fasulyeAtıştırmalık

Beslenme Bilgileri

Kalori113
Karbonhidrat%41
Yağ%43
Protein%16
Kolesterol0
Diyet fiber29,9

Malzemeler

  • 2 su bardağı önceden suda beklettiğimiz kuru fasulye
  • 1/4 su bardağı chia tohumu
  • İstediğiniz Baharatlar
  • Tuz

Hazırlanış

1

Sağlıklı Atıştırmalık Çıtır Fasulye Krakeri

🎈Chia tohumlarımızı suya koyuyoruz ve jelleşmesini bekliyoruz.🎈Önceden suda bekleyen fasulyelerimizi blenderden geçiriyoruz.🎈Jelleşen chia tohumlarımızı, fasulyelerimizi ve baharatlarımızı karıştırıp fırında yağlı kağıt serdiğimiz tepsimize ince bir şekilde seriyoruz.🎈Önceden 180 derecede ısıtılmış fırınımıza atıyoruz ve üstleri kızarınca alıyoruz.🎈 İsterseniz yoğurda çeşitli baharatlar ekleyerek de tüketebilirsiniz, öyle çok daha güzel oluyor. 🥰

Yorum Yap
Tepkin Ne Oldu?

Yorum Yap